تبلیغات
وبلاگ پایگاه خبری مشهد نیوز - رییس هیات ووشو خراسان رضوی: بدون اسپانسر در لیگ‌برتر شرکت نمی‌کنیم

 به گزارش ایسنا، محمد زحمتكش در نشست خبری امروز 10 مرداد ماه، در محل سالن اجتماعات اداره كل ورزش و جوانان در مورد وضعیت فعلی خانه ووشو تصریح كرد: بیش از هفت سال گذشت اما همچنان خانه ووشو نیمه كاره رها شده است و مجبور هستیم مانند یك كارمند پیمانكار، هر روز صبح سر ساختمان برویم تا شاید پیمانكار راضی شود كار را پیش ببرد ولی امیدوار هستم كه هر چه زودتر روند كند ساخت خانه ووشو خاتمه یابد و شاهد افتتاح آن باشیم.

وی همچنین به عملكرد هیات در سال گذشته اشاره كرد و افزود: هیات خراسان رضوی به عنوان دومین هیات برتر كشور توسط معاون وزیر در تهران انتخاب شد در حالی كه اعتقاد داشتیم می‌توانیم هیات اول باشیم اما به دلیل یك سری كمبودها كه از دست ما نیز كاری ساخته نبود، به عنوان دومی كفایت كردیم.

وی خاطرنشان كرد: در سال گذشته برترین مربی كشور در هر دو بخش خانم‌ها و آقایان به استان خراسان رضوی تعلق داشت، همچنین برترین ووشوكار آسیا سپیده شاكریان از خراسان رضوی بود و نیز یكی دیگر از اتفاقات خوب هیات این بود كه توانستیم جواز حضور در لیگ‎برتر را به دست ‌آوریم.

زحمتكش همچنین به فعالیت‌های فرهنگی هیات در سال گذشته اشاره كرد و گفت: یکی دیگر از اتفاقات خوب و میمونی كه در سال گذشته رخ داد، اهدای مدال جهانی یكی از قهرمانان خراسانی به مقام معظم رهبری بود.

رییس هیات ووشو خراسان رضوی همچنین در مورد برنامه‌های سال 91 تصریح كرد: در آغاز امسال 32 نفر از ورزشكاران خراسانی به اردوی تیم ملی ووشو دعوت شدند كه از این میان هشت نفر به صورت فیكس در تیم ملی قرار گرفتند و دو نفر دیگر نیز در حال تلاش هستند تا به تیم ملی ووشو بپیوندند.

وی ادامه داد: در چند روز آینده این هشت نفر برای اردوی 15 روزه‌ای عازم چین خواهند بود و پس از آن در اواخر مرداد، در مسابقات آسیایی ویتنام در رده بزرگسالان حضور خواهند یافت همچنین در شهریور ماه مسابقات جهانی ماكائو را در پیش داریم و جای بسی خوشحالی است كه از بین 6 ورزشكار ملی اعزامی به این مسابقات، چهار نفر آن‌ها خراسانی هستند.

زحمتكش با اشاره به نتایج گرفته شده در مسابقات بین‌المللی زنجان اظهار كرد: این مسابقات با حضور 18 كشور برگزار شد كه باز هم امیر فضلی به عنوان ستاره مسابقات نام گرفت؛ همچنین دیگر ورزشكاران اعزامی به این مسابقات نیز توانستند با دست پر و مدال‌های طلا و نقره به استان بازگردند.

وی با بیان اینكه در اواخر مهر ماه، جام جهانی ساندا در چین را پیشرو داریم و امیدوار هستیم تا سهمیه خوبی از استان داشته باشیم، ادامه داد: در حال حاضر یكی از دغدغه‌های جدی ما حضور در لیگ برتر كشور است كه با وجود تیم‌های بسیار قوی صنعتی در این لیگ كه هزینه بسیاری برای تیم‌های خود می‌كنند، كار را برای تیم استان سخت‌تر خواهد كرد.

وی افزود: تفكر حاكم در هیات این است كه نباید در مسابقات حاضر شویم و یا اگر حاضر می‌شویم باید نتیجه بگیریم اما بحث اعزام‌ها و قراردادهای بازیكنانی كه باید ملی‌پوش باشند، هزینه بسیار زیادی را برای هیات ما در پی دارد كه در حال حاضر مشكل اساسی ما تامین این بودجه است.

زحمتكش با اشاره به اینكه لیگ‌برتر ووشو به عنوان سومین لیگ پربیننده در كشور است، عنوان كرد: لیگ‌برتر ووشو كه به صورت مستقیم از رسانه ملی نیز پخش می‌شود می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای درخشش ورزشكاران استان ما باشد، اما در حال حاضر چیزی كه تمام افكار ما را تحت تاثیر خود قرار داده این است كه چه طور می‌توان شركت در این مسابقات را مدیریت و هزینه‌های آن را تامین كرد.

رییس هیات ووشو خراسان رضوی زمان آغاز لیگ را آبان ماه اعلام كرد و گفت: متاسفانه هنوز از جهت هزینه‌های بالای لیگ به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم به طوری كه بعضی قراردادهای سال گذشته بازیكنان را هنوز به طور كامل پرداخت نكرده‌ایم كه این كار به دلخوری ورزشكاران منجر شده است.

وی با بیان اینكه اگر اسپانسری پیدا نشود قطعا از حضور در لیگ‌برتر صرف نظر خواهیم كرد، تاكید كرد: جهت ثبت‌نام در لیگ برتر سه میلیون تومان پرداخت كرده‌ایم كه در صورت پیدا نشدن حامی مالی، مجبور می‌شویم حتی از این مبلغ نیز چشم‌پوشی كنیم و قید شركت در مسابقات را بزنیم.

زحمتكش مبلغ و هزینه اعزام تیم‌ها به لیگ‌برتر را حدود 160 تا 170 میلیون تومان خواند و اشاره كرد: این مبلغی است كه البته با صرفه‌جویی در بسیاری از موارد تخمین زده شده است.

وی یكی از افق‌ها و چشم‌اندازهای هیات ووشو را بحث كمیت و حضور حداكثری ورزشكاران در این رشته خواند و ادامه داد: یكی از برنامه‌های كوتاه مدت ما كه خوشبختانه محقق شد بحث همگانی كردن این رشته در استان بود كه برای تحقق این هدف اقدام به برگزاری كلاس‌های رایگان ووشو در سطح شهر كردیم و شاهد ثبت‌نام 600 تا 700 نفر از علاقه‌مندان بودیم كه در طی آن شاهد بودیم مردم رویكرد خوبی به این رشته پیدا كرده‌اند.

زحمتكش در خصوص فعالیت شهرستان‌ها در این رشته ورزشی تصریح كرد: خوشبختانه توانستیم با برگزاری جلساتی ماهانه با مسوولین هیات‌ها در شهرستان‌ها به نتایج خوبی برسیم كه از بین آن‌ها نیشابور و سبزوار به عنوان فعال‌ترین شهرستان‌ها شناخته شدند و همچنین كلنگ خانه ووشو در سبزوار با همت هیات شهرستان به زمین زده شد و منتظر بحث احداث آن هستیم.

رییس هیات ووشو خراسان رضوی در خصوص بحث اسپانسر و بنگاه‌های اقتصادی در ورزش استان اظهار كرد: تا جایی كه در توان‌مان باشد سعی می‌كنیم جهت تامین بودجه، برای اداره كل ورزش و جوانان استان زحمت ایجاد نكنیم و این بودجه را خارج از این سیستم تامین كنیم اما این ساز و كار نیاز به برنامه‌ریزی یكپارچه و دقیق دارد؛ همچنین در شان خودمان نمی‌بینیم كه به هر كسی مراجعه كنیم تا از او بخواهیم از رشته ما حمایت كند و جایی كه یك درصد احتمال بدهیم موافقت نمی‌شود، مراجعه نخواهیم كرد.

وی ادامه داد: شاید در این مسیر مشقت بسیاری باشد و مجبور باشیم تا از خودمان هزینه كنیم ولی به خودمان اجازه نمی‌دهیم كه این پیشنهاد را به هر كسی بدهیم؛ متاسفانه روز به روز توقعات ورزشكاران با پیشنهادات بالای برخی باشگاه‌ها بالا می‌رود و ما از عهده تامین آن برنمی‌آییم ولی همیشه به ورزشكاران استان‌مان گفته‌ام كه بزرگترین و ارزشمندترین ویژگی آن‌ها این است كه با دست خالی و همت بالا، بهترین نتیجه‌ها را می‌گیرند.

زحمتكش عنوان كرد: خوشبختانه این تفكر در بین ورزشكاران ما نهادینه شده است كه همگی آن‌ها برای اعتلای ووشو كار می‌كنند و ما نیز در هیات تا جایی كه بتوانیم برای پیشرفت ووشوی استان تلاش می‌كنیم و برغم هزینه‌های بالا، سختی زیاد در دریافت مجوز و دغدغه‌های دیگر توانستیم چند مربی استان را به دوره‌های عالی در چین بفرستیم تا با جدیدترین تغییرات ووشو در جهان آشنا شوند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال كه مقدار بودجه هیات چه میزان است، عنوان كرد: از ابتدای سال جاری پنج میلیون تومان از سوی اداره كل ورزش و جوانان خراسان رضوی به هیات استان واریز شده است، مطمئنا این مبلغ برای هیات ما كه دومین هیات برتر كشور است و همچنین هیات‌های دیگر نیز كم است و نیاز دارد تا تجدید نظری در میزان آن شود.

وی ادامه داد: در سال 90 نیز در مجموع 160 تا 150 میلیون تومان هزینه هیات بود زیرا اعزام به مسابقات هزینه زیادی را برای هیات دارد؛ اعزام در هر رده سنی مبلغ 7 میلیون تومان برای ما هزینه دارد كه در مجموع چهار رده سنی اعزامی، 28 میلیون تومان هزینه یك اعزام می‌شود.

زحمتكش افزود: اداره كل همچنین در پایان سال 25 میلیون تومان به هیات ووشو واریز كرد و فدراسیون نیز نیمه اول سال 2 تا 3 میلیون تومان به هیات خراسان رضوی داد اما در نیمه دوم به دلیل تشكیل تعاونی در فدراسیون ووشو هزینه‌ها به صورت اقلام به هیات تعلق می‌گیرد.

رییس هیات ووشو خراسان رضوی با اشاره به اینكه 70 باشگاه فعال در شهر مشهد داریم، افزود: مطمئنا آمار باشگاه‌های سطح شهر بسیار بیشتر است اما این 70 باشگاه، باشگاه‌هایی هستند كه دارای بازیكنان قهرمان و فعال در مسابقات هستند.

وی با گلایه از این موضوع كه متاسفانه فدراسیون ووشو فروش احكام را بر عهده استان‌ها قرار نمی‌دهد، تصریح كرد: رشته ووشو مانند دیگر رشته‌های رزمی حق فروش احكام توسط شهرستان‌ها را ندارد، بلكه فدراسیون در تهران این كار را انجام می‌دهد و وظیفه آن را بر عهده روسای سبك‌ها قرار داده است، به همین دلیل هیچ درآمدی از این ناحیه عاید هیات شهرستان‌ها نمی‌شود.

در ادامه این نشست محمد رستگارمقدم، دبیر هیات ووشو خراسان رضوی با اشاره به مسائل آموزشی هیات عنوان كرد: در بحث اعزام داوران كشور به كلاس‌های آموزشی بین‌المللی، سهمیه هر استان یك داور است اما با تلاش‌های زیاد در هیات ووشو خراسان رضوی، توانستیم سه سهمیه از خراسان رضوی را در بحث داور بین‌المللی داشته باشیم.

وی ادامه داد: امسال سه داور بین‌المللی ما جزو داوران اصلی در مسابقات كشوری خواهند بود در حالی كه پیش از این در بخش ساندا داوری در استان نداشتیم؛ همچنین جای خوشحالی دارد كه اعلام كنیم توانستیم مجوز برگزاری دوره‌های داوری و مربیگری در درجه‌های سه، دو و یك را در رشته ووشو از آن خراسان رضوی كنیم و این در حالی است كه همیشه برگزاری دوره‌های درجه یك در اختیار خود فدراسیون بوده است.

وی با اعلام اینكه تنها هیات ووشو در كشور هستیم كه كمیته علمی داریم، تصریح كرد: توانستیم با تشكیل كمیته علمی در هیات ووشو خراسان رضوی با حضور افراد هیات علمی و دكترای تربیت بدنی، دروس تخصصی ووشو را در بحث مربیگری تدریس كنیم كه از این طرح ما در سراسر كشور استقبال شد و افرادی از دیگر شهرها در كلاس‌های ما شركت ‌كردند.

وی خاطرنشان كرد: امیدوارم روزی در ورزش كشورمان شاهد این باشیم كه دیگر نخواهیم دنبال پول و بودجه بدویم چون شان افراد و مسوولان ورزش زیر سوال می‌رود.


نظرات()   
   
امید جون
جمعه 19 آبان 1391 05:13 ب.ظ
سلام داداش من مدیر سایت مشهدی ها هستم
میخوام یه پیشنهاد بهت بدم. اونم اینه که شما اگه دووست داری و وقتشو داری بیای مدیر بخش اخبار انجمن ما بشی و به گروه ما بپیوندی .
فقط تنها کاری که باید بکنی این که به روز باشی و تمام حواست دیگه جمع انجمن باشه ، اگه میتونی بگو یا علی.
منتظر خبرت هستم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

کاندیداهای احتمالی شورای چهارم..........چهارشنبه 14 فروردین 1392

به خاطر همه پیشرفت هایی که مشهد داشته است .............چهارشنبه 14 فروردین 1392

یك فعال سیاسی اصول‌گرا گفت: حماسه 9 دی تیر خلاص بر پیكر جریان فتنه بود..........سه شنبه 5 دی 1391

نایب رئیس شورای شهر مشهد: مشکل اسکان زوار مشهد با ساخت هتل حل نمی‌شود..........سه شنبه 5 دی 1391

کاندیداهای احتمالی شورای شهر مشهد..........یکشنبه 3 دی 1391

رییس هیات ووشو خراسان رضوی: بدون اسپانسر در لیگ‌برتر شرکت نمی‌کنیم..........سه شنبه 10 مرداد 1391

كاهش قیمت كالاهای اساسی در بازار امروز مشهد..........سه شنبه 10 مرداد 1391

استقبال علی مولوی حقیقی از جانبازان در فرودگاه مشهد..........چهارشنبه 26 بهمن 1390

سید عبدالکریم جوادی سرلیست ائتلاف پیشرفت و عدالت..........چهارشنبه 26 بهمن 1390

عبدالکریم جوادی سرلیست ائتلاف پیشرفت و عدالت..........دوشنبه 24 بهمن 1390

خبر اختصاصی مشهد نیوز/ فهرست نهایی جبهه متحد اصولگرایان در مشهد اعلام شد..........پنجشنبه 20 بهمن 1390

تبلیغات انتخاباتی در مشهد نیوز ..........دوشنبه 10 بهمن 1390

حمایت چهره های شاخص اصولگرای خراسان از برادران ..........پنجشنبه 6 بهمن 1390

آغاز فعالیت جبهه ایستادگی در خراسان رضوی ..........پنجشنبه 6 بهمن 1390

اطلاعیه مشهد نیوز ..........پنجشنبه 6 بهمن 1390

همه پستها